Rezervujte si termín masáže ještě dnes

Otázky a odpovědi

1. Jak se mohu objednat na masáž?

Volný termín masáže jednoduše zjistíte na wellness recepci hotelu Atlantis osobně nebo telefonicky na +420 546 419 011 nebo e-mailem na wellness@hotel-atlantis.cz. Provozní doba je od pondělí do pátku od 10:00 - 22:00 hod., o víkendech od 9:00 - 22:00 hod.

Recepční Vám sdělí nejbližší dostupné termíny a provede s Vámi rezervaci vybraného termínu. Na masáž se prosím dostavte alespoň 5 minut před jejím začátkem.

2. S jakým časovým předstihem mohu provést rezervaci masáže?

Obecně platí, čím dříve zavoláte, tím vyšší je pravděpodobnost, že bude Vámi poptávaný termín masáže dostupný. Obsazenost masáží se v jednotlivých dnech liší - od neděle do čtvrtku je obvykle dostačující poptat termín zpravidla 2 - 3 dny předem. V pátek, sobotu a státních svátcích je třeba provést rezervaci s předstihem alespoň 10 - 14 dní.

Může však nastat situace, že se uvolní termín ještě pro tentýž den. Kontaktujte telefonicky wellness recepci na čísle +420 546 419 011 a ověřte si dostupnost Vámi požadovaného termínu. Můžete rovněž zanechat Vaše telefonní číslo a v případě uvolnění termínu Vás recepční bude kontaktovat.

3. Jaký typ a délku masáže si mohu vybrat?

Můžete si vybrat regenerační, relaxační, reflexní či individuální masáž na míru v délce trvání od 30 - 90 minut. Kompletní nabídku masáží naleznete pod tímto odkazem.

Variantu masáže si vyberte podle Vašeho aktuálního rozpoložení a zdravotního stavu. Před začátkem masáže Vás masér seznámí s průběhem masáže a jejími specifiky.

Pokud si nejste jisti typem masáže, vyberte si individuální masáž na míru a zvolte si preferovanou délku masáže. Na základě osobní konzultace před začátkem masáže Vám masér doporučí vhodnou variantu masáže s ohledem na Vaše potřeby a očekávání.

4. Po jak dlouhé době pocítím účinky masáže?

Úlevu a zmírnění obtíží můžete pocítit již po první masáži a následném odpočinku / spánku. Velmi však záleží na mnoha faktorech, především na rozsahu Vašich obtíží před masáží, délce jejich trvání, zdrojích a možnostech jejich odstranění, obranyschopnosti Vašeho organismu, životosprávě apod. Bezprostředně po masáži může dojít i k přechodnému zhoršení stavu. Ten by však měl do 2 dnů přirozeně odeznít - dopřejte si dostatek odpočinku a spánku, dodržujte pitný režim.

Příznivé účinky masáže se nejvíce projeví po absolvování několika ošetření v pravidelných časových odstupech. Každý typ masáže má svá specifika, prokazatelně však již po 4 - 8 masážích dochází primárně ke zlepšení kvality spánku, detoxikaci těla, zmírnění bolestí či snížení jejich četnosti, odbourání stresu a psychického napětí, posílení odolnosti organismu. Určující pro srovnání je stav, jaký jste pociťovali před zahájením masážní terapie. Podstatnou roli také představuje péče o tělo mezi jednotlivými masážemi.

5. Jak často bych měl/a absolvovat masáž?

Četnost absolvování masáže je velice individuální s ohledem na Vaše potřeby, zdravotní stav a cíle masážní terapie. V případě řešení konkrétních obtíží je vhodné absolvovat masáž jednou týdně do doby než dojde ke zmírnění či odstranění bolesti či ztuhlosti. Poté je důležité udržovat tělo v dobré kondici, zlepšit pohybové návyky a pravidelně regenerovat tělo kvalitním odpočinkem, masáží a saunováním.

Po každé masáži můžete s masérem konzultovat Váš tělesný i psychický stav a společně se dohodnout na konkrétních cílech, jakých chcete pomocí masážní terapie dosáhnout.

Masáž se ukázala velmi efektivní jako prevence nejrůznějších psychosomatických potíží. Je vhodné ji proto zařadit mezi své běžné návyky v péči o tělo i ducha.

6. Jdu na masáž poprvé. Co mohu očekávat?

Stejnou otázku položí masér Vám, neboť Vašemu očekávání a potřebám přizpůsobí techniku masáže. První masáž by měla být mírně až středně tlaková a vysoce citlivá, ve smyslu diagnostická a zjišťující, jak Vaše tělo na jednotlivé hmaty reaguje. V průběhu masáže s Vámi masér může více komunikovat, aby si ověřil, že vše probíhá v souladu s Vaším naladěním. Délka masáže by měla být alespoň 45 - 60 minut, abyste měli dostatek času na uvolnění a odeznění případné prvotní nervozity. Rovněž je vhodné provést co nejvíce komplexní masáž v rozsahu záda, šíje, horní a dolní končetiny (tzv. celé tělo zezadu).

Neváhejte s masérem sdílet Vaše pocity kdykoliv v průběhu masáže. Každý člověk má jiné hranice citlivosti a reakcí na dotyk a i zkušený masér je nemusí vždy správně odhadnout.

7. Co mohu dělat po masáži?

Nejvhodnější je dostatek odpočinku, udržování těla v teple a zvýšený příjem tekutin. Pokud je to možné, zůstaňte ještě alespoň 30 minut v odpočinkové zóně, vychutnejte si teplý čaj nebo fresh z čerstvého ovoce ve wellness baru a relaxujte. Účinky masáže doznívají ještě několik hodin po jejím skončení a nejvíce prospěšné jsou právě ve fázi odpočinku těla. Prudká změna činnosti či ochlazení těla znehodnocuje poskytnutou masáž a může způsobit i neobvyklou reakci organismu - změny krevního tlaku, nevolnost, nižší koordinaci pohybů, svalovou horečku apod. V odpočinku pokračujte i po návratu domů a dopřejte si dostatek spánku.

Naopak se bezprostředně po masáži vyvarujte prudkých teplotních změn (např. finská sauna či naopak ledová sprcha), náročných fyzických aktivit, alkoholu, těžce stravitelných jídel.

8. Je vhodné kombinovat saunování a masáž?

Ano, avšak ve správném pořadí. Při saunování, podobně jako při masáži, dochází k masivnímu prokrvení svalů, zvyšuje se cirkulace krve, rozšiřují se cévy a několikanásobně se zrychluje odvádění odpadních látek z těla. Před začátkem masáže je třeba svaly nejprve zahřát a připravit na masáž. Tuto úlohu zastává masér, můžete mu pomoci prohřátím v sauně před masáží. Doporučuje se však zkrátit proces saunování a zároveň vynechání ochlazování a nahrazení ho sprchou s vlažnou vodou. Po masáži by měl vždy následovat alespoň 30 minutový odpočinek na relaxačním lehátku v teplé místnosti. Rovněž příjem tekutin je třeba zdvojnásobit kvůli již při saunování započaté detoxikaci těla.

Chcete se mě na cokoliv zeptat?

Napište mi, ozvu se vám zpět co nejdříve.